Список розподілу місць в рейтингу найбільших світових шинних виробників

Шинне виробництво: рейтинг світових виробників

Відома компанія Tyres & Accessories провела незалежне дослідження ринку автомобільних, сільськогосподарських, промислових шин і опублікувала рейтинг світових виробників шин. Як підсумок – дванадцять виробників, які були на вершині рейтингу в минулих роках, зберегли в 2017 свої позиції.

Велика частина компаній, на думку Tyres & Accessories, як і раніше утримують свої позиції в рейтингу 20 найбільш великих виробників шинної продукції. Однак такий результат зовсім не є фактом повної відсутності будь-яких змін в світовому виробництві шинних виробів. Наприклад, Pirelli(Піреллі) зберегла свою п’яту позицію, як це було в 2016 р. Однак дослідження не враховувало окрему структуру компанії під назвою Pirelli Industrial, яка випускає шини особливого призначення (на техніку спеціального призначення, а також вантажного автотранспорту).

Крім іншого, не забуваємо, що Pirelli і китайський виробник ChemChina об’єднують в поточному році свої активи в один концерн під назвою Prometeon(Прометеон). Це також згодом позначитися на перерозподілі місць в рейтингу.

У 2017 р Sumitomo(Сумітомо), як і в попередньому, обігнала одного зі своїх ключових конкурентів компанію Hankook, зайнявши в рейтингу своє стабільне 6 місце. Передбачається, що японський шинник потіснить в перспективі Pirelli, так як італійці останнім часом спеціалізуються виключно на виготовленні мотошин і покришок для легкового автотранспорту. Очікується, що грошовий оборот італійської фірми впаде на один 1 млрд євро.

Цікава подія відбулася в середині рейтингу. Giti втратила свої позиції і вийшла з топ-10. Десяте місце дісталося Cooper(Купер), у якого відрив від Giti близький до двохсот млрд євро. Наздогнати конкурента в 2018 році вже буде складно.

Непогано показали себе в нинішньому році Apollo(Аполло) і MRF(МРФ) – два індійських бренди, які показують хороший розвиток. У першої вийшло перестрибнути з 18 відразу на 16 позицію, а друга компанія зміцнилася на 15 позиції. Розділяють компанії всього лише 90 млн євро. З огляду на темпи розвитку виробництва, Apollo легко посуне свого конкурента і в найближчому майбутньому стане найбільшим шинником в Індії.

Рейтингове дослідження показує, що в найближчому майбутньому все більше і більше доведеться конкурувати з китайськими виробниками. Найбільша Китайська компанія ZC Rubber(ЗС Рабер) вже давно і стабільно знаходиться в лідерах світового ринку. Зміцнюють свої позиції і інші китайські фірми – Linglong(ЛінгЛонг) і Huayi, яка раніше називалася Double Coin. Також примітно, що в 17-му році ТОП-20 скорилася фірмі Sailun(Саілун).

Ще одна країна, яка представлена ​​трьома найбільшими виробниками, – Південна Корея. У рейтингу вперто продовжують перебувати Kumho(Кумо Тайр) і Hankook(Ханкук), а в цьому році представництво поповнилося новачком – компанією Nexen.

В цілому, ситуація показує, що найбільші шинні виробники продовжують розвиватися і нарощувати обороти. Навіть два найуспішніших лідера шинної галузі, Michelin і Bridgestone, незважаючи на складність в освоєнні нових ринків, зуміли збільшити продажі на пристойні показники – 40 і 28 відсотків відповідно.

Наостанок зазначимо, що вже цілих 24 фірми зуміли подолати оборот в один мільярд євро. Для порівняння, ще десять років тому таких компаній було в два рази менше.

Список розподілу місць в рейтингу найбільших світових шинних виробників